KHAN WARS – Darmowa gra online

Niewiele jest bardzo dobrych gier, których realia toczą się w średniowieczu. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie Khan Wars jest bardzo dobrą, historyczną grą strategiczną o ciekawym podłożu fabularnym. Co więcej, gra jest tak bardzo rozbudowana, że sama dyplomacja w niej potrafi przyciągnąć na wiele godzin.

W grze Khan Wars stajesz na czele jednego z jedenastu bardzo silnych narodów, które w średniowieczu najbardziej liczyły się w historii świata. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście to, aby doprowadzić swój naród do potęgi i chwały, a wszystko to dzieje się w pomieszanym trybie turowym oraz zręcznościowym. Tryb Turowy to całe zarządzanie państwem, dyplomacja oraz wszelkiego rodzaju aspekty ekonomiczne. Natomiast tryb normalny to przede wszystkim same bitwy, kiedy to dowodzimy swoimi jednostkami w boju, które wcześniej wyćwiczyliśmy. W grze istnieje konieczność zachowania równowagi pomiędzy siłą militarną a spokojnym i ekonomicznym rozwojem.

Khan Wars to gra, która przypomina najlepsze czasy gier strategicznych rozgrywanych w średniowieczu. Wspaniały klimat, delikatnie zarysowana fabuła, oraz bardzo ciekawa a wręcz fascynująca walka w bitwie, to podstawowe zalety Khan Wars. Dla fanów gatunku jest to pozycja z całą pewnością obowiązkowa.