FORGE OF EMPIRES – Darmowa gra online

Wydawałoby się, że w przeglądarkowych grach strategicznych nie powstanie już nigdy żadna gra, która wrzuci coś nowego do tego gatunku gier. Tak jednak nie jest, ponieważ Forge of Empires, to doskonała, wręcz perfekcyjna gra strategiczna, która wrzuca dodatkowo, do utartego już gatunku, kilka wisienek na torcie.

Forge of Empires to na pozór typowa gra, w której zaczynasz od zwykłej osady i stopniowo ją rozbudowujesz. Jednak różnica, jaka widoczna jest w grze to przede wszystkim jej unikalność, pod kątem zróżnicowanych epok historycznych oraz niezwykle zróżnicowanych budynków i profitów, które za sobą niosą. Dlatego właśnie Forge of Empires jest grą godną polecenia, dla kogoś, kto szuka czegoś innego niż wszystko co do tej pory powstało. Unikalność gry opiera się również na bardzo zaawansowanym trybie walki. Tryb bitwy bowiem jest niezwykle ekscytujący, wszystko dzięki możliwości wykorzystania specjalnych umiejętności przez jednostki. Umiejętności taktyczne są więc niezwykle istotne w Forge of Empires.

Gra oferuje znacznie więcej, niż typowe przeglądarkowe gry strategiczne. Jej możliwości są stale poszerzane, dlatego też posiada ona tak wielu stałych graczy. Wygranie wielu bitew i umiejętne rozbudowanie miasta zapewni Ci sukces, jednak do niego droga jest bardzo daleka.