TRAVIAN – Darmowa gra online

Jeżeli któremuś z graczy nic nie mówi tytuł Travian, to znaczy, że gracz ten albo był w hibernacji albo po prostu przespał ostatnie kilka lat. Jest to jedna z najbardziej popularnych gier przeglądarkowych w Internecie. Gra, która oferuje znakomitą zabawę poprzez połączenie strategii, gry ekonomicznej oraz zabawnej grafiki kreskówkowej.

Travian od początku był darmową grą przeglądarkową, której całe działanie polegało na budowie kolejnych osad oraz podbijaniu i grabieniu osad innych graczy. To właśnie dyplomacja, odpowiednie zarządzenie wojskiem oraz współpraca są najważniejszymi wartościami w tej grze.

Travian jak żadna inna gra nie stawia tak wiele, jeżeli chodzi o współpracę różnych graczy. W grze możemy wcielić się w jedną z nacji, które rywalizują między sobą o panowanie w świecie trafiana. Jeżeli odpowiednio szybko zdobędziesz dobrą pozycję i skutecznie rozpoczniesz grabienie osad przeciwników, wówczas zyskasz bardzo dużą przewagę.

Travian to niezależny, wielki świat, w którym panuje wolny rynek, odpowiednia ekonomia i w którym dzięki umiejętności można wznieść się na sam szczyt. Konieczność prowadzenia rozmów dyplomatycznych oraz odpowiedniego przystosowania strategii do wydarzeń, to najważniejsze aspekty gry.