PLEMIONA – Darmowa gra online

Większość graczy, którzy lubują się w grach strategicznych z całą pewnością kojarzy polską grę strategiczną o nazwie Polanie. Tak, była to jedna z najwspanialszych gier strategicznych stworzonych przez Polaków. Polanie byli strategią czasu rzeczywistego, na ich podstawie zbudowano jednak grę przeglądarkową o nazwie Plemiona.

W grze chodzi głównie o to, żeby wybudować wioskę, a następnie skutecznie handlować, rozbudowywać, walczyć i grabić. Plemiona to jedna z najbardziej rozbudowanych gier strategicznych rozgrywanych poprzez przeglądarki. Cała gra oparta jest nie tylko na ekonomii i militariach, ale przede wszystkim na przetrwaniu dzięki współpracy. Jako strateg, musisz doprowadzić do tego, żeby Twoja malutka wioska zmieniła się w potęgę w świecie Plemion. Dyplomacja jest tak samo istotna jak strategia wojenna, handel jest tak samo kluczowy jak rozwój technologii.

W tej grze na nudzenie się nie ma po prostu czasu. Rozwijanie wioski jest początkowo niezwykle trudne, natomiast dostęp do dalszych etapów rozwoju i lepszych budynków uzyskać można dopiero w późniejszym czasie. To jak bardzo gra się rozwija widać dopiero po uzyskaniu bardzo silnego zaplecza bojowego. To wtedy rozpoczyna się pertraktacja z wrogami oraz zawiązywanie nowych sojuszy. Dzięki temu właśnie Plemiona są tak ciekawe i zróżnicowane.

Z całą pewnością jest to gra, która będzie przez długi czas wzorem do naśladowania dla innych gier strategicznych. Każdy tryb został tutaj wykorzystany do maksimum. Wojna, dyplomacja, handel i rozwój nie mogą zostać zachwiane ani na moment, bowiem to grozi zniszczeniem gospodarki.