OGAME – Darmowa gra online

Nie ma chyba gracza na świecie, który nie słyszał o jednej z pierwszych i  najlepszych gier przeglądarkowych na świecie, czyli o Ogame. Gra ta zapoczątkowała nową erę gier przeglądarkowych i od początku stała się hitem. Jest nią zresztą do dzisiaj.

Ogame to gra strategiczna, która rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Gra polega na rozwijaniu swojej planety, wydobywaniu surowców strategicznych oraz na walkach, które przynoszą kolejne zyski.

Gra daje bardzo duże możliwości wyboru, bowiem pozwala nie tylko rozwijać flotę i gospodarkę, co wiąże się z grabieniem i zdobywaniem kolejnych terenów, ale pozwala również zawierać istotne z punktu widzenia gracza ekonomicznego sojusze handlowe. Od naszej polityki, siły naszego sojuszu oraz od współpracy zależy sukces w tej grze.

Ogame jest z pewnością jednym z głównych prekursorów gier przeglądarkowych. Gra oferuje bardzo wiele i dzięki temu jest tak popularna. Największą jej zaletą jest mnogość oferowanych przez nią opcji. Gra posiada bardzo nowoczesny system budowania i rozwoju, dzięki czemu tak bardzo wciąga. Pozycja idealna dla fanatyków gier przeglądarkowych.