GREPOLIS – Darmowa gra online

Starożytna Grecja jest po dziś dzień miejscem badań historyków, archeologów oraz wszystkich, którzy zafascynowani są miastami  – państwami greckimi. W grze Grepolis właśnie takim polis masz dowodzić. Od początku do końca tworzysz potęgę swojego miasta – państwa i podbijasz inne tereny.

Grepolis to gra strategiczna, którą uruchomimy  bez problemu na zwykłej przeglądarce internetowej. Jako młody wódz małego polis musisz poprowadzić go od początku do końca ku chwale i glorii. Oprócz standardowych spraw, jak rozwijanie ekonomii, infrastruktury oraz wszelkiego rodzaju militariów swojego państwa – miasta, koniecznym będzie również zaskarbienie sobie przychylności bogów. Tym bardziej, że w grze boska łaska decyduje zarówno o zwycięstwie jak również o porażce. Ciekawym trybem jest zawieranie sojuszy z innymi graczami. Bez odpowiednim współpracy z innymi polis, nie będziesz w stanie szybko i skutecznie walczyć z hordami przeciwników.

Grepolis to naprawdę ciekawa i bardzo wartościowa gra strategiczna. Posiada i daje setki o ile nie tysiące różnorodnych możliwości. Tym bardziej, że bardzo rozbudowana dyplomacja, handel oraz współpraca, gwarantują, że w grze zawiązywane będą olbrzymie sojusze.